Gdańsk
Kalonka
Lublin - Rudnik
Mrągowo
Ostróda
Warszawa
Zamość
POZNAŃ - Osiedle Literackie
Fot. ks. kan. Rafał Pierzchała

ks. proboszcz>

14.03.2003 - pierwsza msza św. pod krzyżem na Osiedlu Greckim celebrowana przez ks. Andrzeja Herkta

strona internetowa:
http://www.pio.archpoznan.org.pl/
Polecamy to dzieło, ofiarodawców, dobrodziejów Opiece Bożej za przyczyną naszego św. patrona św. Ojca Pio!
Parafia św. Ojca Pio
ul. Wańkowicza 2a
60-461 Poznań
Proboszcz: Ks. Andrzej Herkt
Telefon: (61) 840 90 86
lub 0 608 398 930
.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW ŚW. OJCA PIO Z PETRELCINY
Ta ciągle najmłodsza parafia w Poznaniu i archidiecezji, została erygowana 29 lutego 2004r., przez ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Została ona wydzielona z parafii Matki Bożej Pocieszenia na poznańskich Podolanach.
We wrześniu 1999 r. z inicjatywy ks. Prob. Rafała Pierzchały na Strzeszynie stanął krzyż, pierwszy znak wiary na tym budującym się osiedlu. Odtąd przy tym krzyżu, gromadzili się wierni na modlitwie i nabożeństwach. Pierwszego lipca 2003r. ks. wikariusz parafii MB Pocieszenia, Andrzej Herkt w dekrecie otrzymał zadanie zorganizowania parafii i budowy kościoła na Strzeszynie. Pierwsza Msza św. pod krzyżem, inaugurująca budowę miała miejsce 14 września 2003r.
Odtąd w dobrym tempie przez miesiąc postawiono pierwszy tzw. blaszak, który spełniał rolę pierwszej kaplicy. Niedzielna Msza św. gromadziła coraz więcej wiernych. Budowa tymczasowej kaplicy, która została przeniesiona z Karolina (dawnego biurowca) trwała 2 tygodnie, pierwsza Pasterka miała już miejsce pod jej dachem. Dalej co tydzień, mimo zimy upiększano ją, nadając schludny wygląd. Na uroczystość jej poświęcenia i erygowania parafii, była już niemal wykończona. Pierwszym proboszczem parafii został ks. Andrzej Herkt.
Parafia obejmuje tzw. Strzeszyn Grecki i Strzeszyn Literacki, liczy 2558 wiernych. Rozwija się normalne życie parafialne, sakramentalne i religijne. Wielką pomoc, za którą jesteśmy wdzięczni, otrzymujemy od parafii "naszej matki" z Podolan i z wielu różnych stron i wspólnot. Przed parafią jednak dzieło najważniejsze: budowa kościoła i budynków duszpasterskich. Mamy pozwolenie na budowę, ogrodziliśmy teren, za kilka dni ruszy jego budowa.
Polecamy to dzieło, ofiarodawców, dobrodziejów Opiece Bożej za przyczyną naszego św. patrona św. Ojca Pio!

pierwsza Msza św.
projekt kościoła św. O.Pio
budowa kaplicy
budowa kaplicy
pierwsza Msza św.
pierwsza Msza św. na osiedlu greckim

pierwsza procesja Bożego ciała